fbpx
   https://sellio.store/pl/page/686/
czapki zimowe zawsze dostepne na naszej stronie w przystepnych przecenach. - czapki zimowe wszystkie rozmiary - dzieki naszemu asortymentowi kazdy znajdzie tanie czapki zimowe dla siebie.
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 uprawnienia energetyczne Katowice https://kursy-energetyczne.pl/katowice/
Sprawdź - rzeczy z Chin z dostawą do domu, zapraszamy. rzeczy z chin Lulany.pl zaprasza po wyjątkowe rzeczy z Chin. Lubisz robić zakupy nie wychodząc z domu? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. W jednym miejscu tysiące rzeczy z Chin za nieduże pieniądze. Zapraszamy do nas, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.     
    https://unabigo.com/pl/paski-do-aparatu/ https://maniolo.pl/paski-do-aparatu/
    10 sztuk Amass XT60-X XT60-E XT60-D XT60-T XT60 męski na Trx / EC3 / T /Tamiya żeński konwerter przejściówka na akumulator do RC Lipo 10 sztuk Amass XT60-X XT60-E XT60-D XT60-T XT60 męski na Trx / EC3 / T /Tamiya żeński konwerter przejściówka na akumulator do RC Lipo     fartuchy kosmetyczne
   https://marketorio.pl/page/3684/   https://superoffer.pl/page/687/   https://fullcatalogs.com/en/

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Samochód zastępczy

Wystarczy niewielka awaria samochodu, niekoniecznie z naszej winy i z dnia na dzień można być pozbawionym środka transportu. Rzadko kiedy można liczyć na ekspresową naprawę w warsztacie samochodowym. Zwykle musimy odczekać swoje a nasze auto jest wówczas unieruchomione, czyli niedostępne dla nas. Wielu kierowców nie ma świadomości, że może się ubiegać o samochód zastępczy, za który nie ponosi żadnych kosztów. Jego wypożyczenie jest pokrywane z OC sprawcy kolizji czy wypadku, polisy autocasco (jeśli taką mieliśmy wykupioną), a także podczas naprawy pojazdu, który uległ awarii. Przed wynajęciem samochodu zastępczego należy złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowy sprawcy oświadczenie, że zamierzamy skorzystać właśnie z takiej opcji. Warto zaznaczyć, że pojazd jest niezbędny do codziennego dojazdu do pracy lub dowożenia dzieci do szkoły, gdyż bywają ubezpieczyciele, którzy uchylają się od obowiązku wyrażenia zgody na pojazd zastępczy. Pojawia się wówczas argument o możliwości korzystania z komunikacji miejskiej. Jednak ten argument można zbić łatwo mówiąc, że gdybyśmy byli zwolennikami komunikacji miejskiej, nie nabywalibyśmy auta w ogóle. W przypadku problemów z uzyskaniem pojazdu zastępczego można się zgłosić do Biura Rzecznika Ubezpieczonych.

Warto pamiętać

Jak w każdym przypadku lepiej znać prawo, na które możemy się powołać, niż nie otrzymać tego, co nam się należy. Przy szkodzie częściowej ubezpieczyciel musi zapłacić za koszty wynajmu za cały, faktyczny okres naprawy. Jeśli zaistniała tak zwana szkoda całkowita, czas najmu obejmuje okres od dnia zniszczenia pojazdu do dnia, w którym poszkodowany może nabyć analogiczny klasą pojazd, jednak nie dłuższy niż do dnia zapłaty odszkodowania. Szczegółowe informacje na temat samochodów zastępczych znajdziesz w Internecie, na przykład na stronie samochod-zastepczy.pl. Ubezpieczycielowi OC sprawcy należy przedstawić dokumenty, potwierdzające wszystkie wydatki, czyli faktury lub rachunki. Warto pamiętać, że samochód zastępczy powinien być tej samej klasy co nasz, ewentualnie nieco niższej. Jednak nie może nam zostać narzucona stawka wynajmu czy limit kilometrów.

 

Artykuł sponsorowany

Leave a Reply

Your email address will not be published.