fbpx
PORTALE PARTNERÓW

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Co warto wiedzieć o zbiornikach na chemikalia

Chemikalia, łatwopalne ciecze – ogółem, substancje ogólnie uznawane za niebezpieczne dla człowieka lub środowiska naturalnego, to chleb powszedni w wielu przedsiębiorstwach, a nawet gospodarstwach domowych. Śmiało można więc powiedzieć, że kontakt z takimi substancjami jest dość powszechny, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie ich przechowywanie – zgodne z ustawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Wymagania dotyczące pojemników na chemikalia

Jako że substancje chemiczne stanowią realne zagrożenie, a jednocześnie są nieodzowną częścią przemysłu i gospodarki, każdy powinien mieć podstawową, chociażby wiedzę z zakresu ich transportowania, magazynowania bądź przechowywania.

Jeśli interesują Was zbiorniki na chemikalia, powinniście szukać tych, które posiadają odpowiednie certyfikaty, gwarantujące wysoką jakość wykonania. Zastanawiacie się, jakie cechy powinien posiadać zbiornik na chemikalia? Oto one:

• Pierwszą rzeczą jest uziemienie oraz połączenie wyrównawcze – odprowadzanie ładunków elektrycznych jest bardzo istotne, może bowiem ochronić przed pożarem lub eksplozją.
• Szczelność, która będzie podparta testami z wykorzystaniem wysokiego ciśnienia
• Wysoka odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także na ewentualne zniszczenia wynikające z eksploatacji
• Dla wielu osób duże znaczenie ma też wygoda i możliwość łatwego transportu takiego zbiornika

Jak wybrać zbiornik na chemikalia

Osoby, które nie miały wcześniej styczności z branżą, mogą być zaskoczone faktem, jak wiele rodzajów i modeli pojemników na chemikalia można znaleźć na rynku. Problem pojawia się, gdy muszą one wybrać produkt, pasujący do specyfiki i wymagań ich pracy. Na co powinni zwrócić uwagę? Przede wszystkim na rodzaj substancji, która przechowują – to najbardziej podstawowy wyznacznik, ważny jest tu przede wszystkim materiał, z którego wykonany jest zbiornik. Warto też zwrócić uwagę na częstotliwość użytkowania, sposób przechowywania substancji oraz jej ilość.

Zadzwoń:
+48 690 58 58 58

Odwiedź stronę:
https://lssglobal.eu/
Zbiorniki na Adblue

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.