fbpx
    https://sellio.store/pl/page/85/     https://fashionetta.org/pl/page/85/     https://home-partner.org/pl/page/85/     https://car-paradise.org/pl/page/85/     https://car-accessories.net/pl/page/85/     https://modeo-shop.com/pl/page/85/     https://wibratory.net/pl/page/85/     https://etui-empire.com/pl/page/85/     https://e-papierosy.org/pl/page/85/     https://ero-land.org/pl/page/85/     https://lampy-sklep.com/pl/page/85/     https://desteo.org/pl/page/85/     https://shopara.org/pl/page/85/     https://shopme-online.org/pl/page/85/     https://shopinio.org/pl/page/85/     https://shopopolis.org/pl/page/85/     https://shoporama.org/pl/page/85/     https://desuto.org/pl/page/85/     https://shopsy-online.org/pl/page/85/     https://e-shopsy.org/pl/page/85/     https://vandershop.net/pl/page/85/
    https://car-accessories.net/pl/page/85/artykuł sponsorowany portal turystyczny - https://ciekaweportale.wordpress.com/turystyka/ - Bardzo fajny portal turystyczny z ciekawostkami z całego świata. Zaglądając na portal znajdziesz informacje dotyczące podróży, turystyki, zabytków, ciekawych miejsc, atrakcyjnych ofert wycieczkowych, promocji biletów lotniczych, środków transportu oraz wiele innych cennych artykułów. Dzięki portalowi staniesz się pasjonatem turystyki oraz zaczniesz planować wymarzoną podróż życia. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia portalu.
kwaternica http://kwaternica.pl/ Proponujemy noclegi godne polecenia dodatrkowo posegregowane według kategorii dzięki czemu w łatwy i prosty sposób odnajdziesz swój nocleg.
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 mały zus plus dla małych firm minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315     
   
    https://maniollo.com/en/new-arrival-creative-bathroom-shower-stand-free-punching-adjustable-shower-accessories-suction-cup-shower-head-bracket/ https://maniollo.com/en/new-arrival-creative-bathroom-shower-stand-free-punching-adjustable-shower-accessories-suction-cup-shower-head-bracket/     okulary Tom Ford
    https://marketorio.pl/page/4883/    https://marketeusz.pl/page/887/    https://keepacatalog.com/en/    https://home-tips.info/

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Czym jest i jak działa układ Adblue

Zanieczyszczenie powietrza, zwłaszcza w obszarach miejskich, to poważny problem współczesnej cywilizacji. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok powstają coraz to bardziej rygorystyczne ustawy dotyczące emisji spalin i nieczystości w samochodach. Producenci największych światowych marek, muszą więc szukać rozwiązań, które pomogą uczynić ich samochody bardziej ekologicznymi, jednym z rozwiązań, jest montowania w pojazdach systemu adblue – czym on jest i jak działa?

 

Adblue – co to?

 

Sam płyn Adblue, to roztwór mocznika o stężeniu 32,5% w wodzie demineralizowanej, który w pojeździe gromadzony jest w osobnym zbiorniku. Najważniejszym elementem jest tu temperatura, to pod jej wpływem uwalniany jest amoniak, który wchodząc w reakcje z tlenkami azotu minimalizuje ilość lotnych związków uwalnianych do atmosfery. Warto dodać, że system Adblue działa w układzie wydechowym, płyn nie jest więc wtłaczany do silnika.

 

Kwestią problematyczną jest w tym wypadku temperatura, roztwór zamarza bowiem już przy -11 stopniach – uniemożliwia to odpowiednią pracę układu, dodatkowo powodując ryzyko uszkodzenia pompy, której wymiana w zależności od samochodu może kosztować od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych.

 

Adblue a wydatki na samochód

 

Zakładając, że cały układ działa poprawnie, jedynym kosztem związanym z korzystaniem z omawianej technologii będzie uzupełnianie płynu w zbiorniku. Ceny wahają się od 3, do nawet 30 złotych za litr, skąd ta różnica? Wszystko zależy od dystrybutora, nikt nie będzie chyba zaskoczony faktem, że najtaniej będzie kupić roztwór Adblue w hurcie, zamawiając ponad 20 litrów płynu zapłacimy najmniej, problematyczne może okazać się jednak przechowywanie substancji – z pomocą przychodzą nam jednak pojemniki na Adblue.
 

Zadzwoń:
+48 690 58 58 58

Odwiedź stronę:
https://lssglobal.eu/
Zbiorniki na Adblue

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.