fbpx
https://codeengineers.com/pl/offer/12-x-x-1-47/link-building-polska-zdu%C5%84ska-wola
artykuł sponsorowany informacje budowlane - strony - Zaczerpnij powietrza i zacznij czytać informacje budowlane z całego kraju, europy oraz ziemi. Nowości w architekturze krajobrazu, budownictwie, ogrodnictwie zebrane w jednym miejscu oraz obrane w interesującą treść pozwolą poszerzyć wiedzę oraz wdrożyć w życie najlepsze rozwiązania architektoniczne. W portalu artykuły z nowinkami a także poradami dotyczącymi remontu czy pielęgnacji ogrodu. Top portal numer jeden w klasyfikacji portali z informacjami budowlanymi.
Sprawnie transportujemy przeróżne materiały w zalezności od zlecenia klienta. Anglia Polska transportowe usługi Przemieszczamy się przez kraje europejskie i utrzymujemy slidny kontakt z klientami.
Jak uprawiać Nordic Walking Tomaszów Mazowiecki kielkiewicz minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-243      złoty pasek do sukienki

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Czym jest i jak działa układ Adblue

Zanieczyszczenie powietrza, zwłaszcza w obszarach miejskich, to poważny problem współczesnej cywilizacji. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok powstają coraz to bardziej rygorystyczne ustawy dotyczące emisji spalin i nieczystości w samochodach. Producenci największych światowych marek, muszą więc szukać rozwiązań, które pomogą uczynić ich samochody bardziej ekologicznymi, jednym z rozwiązań, jest montowania w pojazdach systemu adblue – czym on jest i jak działa?

 

Adblue – co to?

 

Sam płyn Adblue, to roztwór mocznika o stężeniu 32,5% w wodzie demineralizowanej, który w pojeździe gromadzony jest w osobnym zbiorniku. Najważniejszym elementem jest tu temperatura, to pod jej wpływem uwalniany jest amoniak, który wchodząc w reakcje z tlenkami azotu minimalizuje ilość lotnych związków uwalnianych do atmosfery. Warto dodać, że system Adblue działa w układzie wydechowym, płyn nie jest więc wtłaczany do silnika.

 

Kwestią problematyczną jest w tym wypadku temperatura, roztwór zamarza bowiem już przy -11 stopniach – uniemożliwia to odpowiednią pracę układu, dodatkowo powodując ryzyko uszkodzenia pompy, której wymiana w zależności od samochodu może kosztować od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych.

 

Adblue a wydatki na samochód

 

Zakładając, że cały układ działa poprawnie, jedynym kosztem związanym z korzystaniem z omawianej technologii będzie uzupełnianie płynu w zbiorniku. Ceny wahają się od 3, do nawet 30 złotych za litr, skąd ta różnica? Wszystko zależy od dystrybutora, nikt nie będzie chyba zaskoczony faktem, że najtaniej będzie kupić roztwór Adblue w hurcie, zamawiając ponad 20 litrów płynu zapłacimy najmniej, problematyczne może okazać się jednak przechowywanie substancji – z pomocą przychodzą nam jednak pojemniki na Adblue.
 

Zadzwoń:
+48 690 58 58 58

Odwiedź stronę:
https://lssglobal.eu/
Zbiorniki na Adblue

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.