fbpx
https://codeengineers.com/pl/offer-design/3-x-x-12-2/wizytowki-projektowanie-wizytowek-dania-w-danii-google.dk-aarhus
Szukasz agencji która stworzy profesjonalny wizerunek Twojej firmy? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! - Radomsko logo projektowanie grafik - Stworzymy logo, które pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji!
Professionelle Hilfe kompetenter Redakteure beim Schreiben verschiedener wissenschaftlicher arbeiten-wir freuen uns auf Ihre Bewerbung! wissenschaftliche arbeiten schreiben lassen https://www.redaktor-online.de/wissenschaftliche-arbeiten Wenn Sie Hilfe beim Schreiben einer wissenschaftlichen Arbeit suchen, dann sind Sie an der richtigen Stelle gekommen! Unsere Plattform ist nichts anderes als ein Ort, wo Sie profitieren können von professioneller Beratung und nicht nur ein erfahrener Redakteur. Lassen Sie mich Ihnen helfen und Vertrauen Sie uns! Wissenschaftliche Arbeiten immer originell und zum Thema!
tanie kurtki zimowe dla dzieci kobieta-24 opinie Modnie i ciepło ubrane dziecko tylko z lulany.pl - sprawdź tanie kurtki zimowe. Kupujesz dziecku kurtkę, ale nie chcesz za nią przepłacać? Naprzeciw twoim oczekiwaniom wychodzimy z naszą ofertą tanich kurtek zimowych dla dzieci. Zapraszamy do nas!          https://lulany.pl/urzadzenia-do-uzytku-osobistego-agd-majsterkowanie/     https://cetia.pl/rekawice-ogrodowe-narzedzia-ogrodnicze-frez-wiertlo-lutowanie-otwieracz-wiercenie-beton-marmurowy-narzedzia-30mm-ochronne/     WF Kaper

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Filtry kabinowe – dlaczego ich wymiana jest istotna?

Filtry kabinowe są stosowane w samochodach od stosunkowo niedawna. Jednak od ponad 20 lat są montowane niemal powszechnie do każdego samochodu. Wielu kierowców ignoruje ich regularne wymiany. Do czego służą filtry kabinowe i dlaczego należy je regularnie wymieniać? Na te pytanie postanowiliśmy odpowiedzieć w tym artykule.

Filtry kabinowe – na jakiej zasadzie działają?

Jak wskazuje nazwa filtry kabinowe są umieszczone w kabinie i mają za zadanie filtrować powietrze przedostające się do środka. Dlaczego jest to takie istotne? Powietrze wokół samochodu jest pełne zanieczyszczeń. Począwszy od spalin otaczających jadący samochód, przez kurz i pyły, a skończywszy na bakteriach i mikrobach. Nieświeże powietrze w kabinie samochodu, w której spędzamy nieraz po kilka godzin dziennie, może bardzo negatywnie wpływać na człowieka, powodując bóle głowy oraz przyspieszać uczucie zmęczenia. Nie jest więc prawdą, że tylko osoby posiadające różnego rodzaju uczulenia i alergie mogą w negatywny sposób odczuć brak filtrów kabinowych.

Powietrza w kabinie samochodu potrafi być kilkukrotnie bardziej zanieczyszczone od tego poza nią, dlatego warto zadbać o regularną wymianę filtrów kabinowych. Ponadto mniejszy przepływ powietrza przy zapchanych filtrach może zwiększać temperaturę w samochodzie, co sprawia, że będziemy zmuszeni częściej używać klimatyzacji, która dzięki temu szybciej będzie się zużywać. Długo nie wymieniane filtry kabinowe mogą być przyczyną powstania nieprzyjemnego smrodu we wnętrzu samochodu.

Filtry kabinowe – kiedy wymienić?

Powszechnie przyjęło się, że wymiana filtra kabinowego powinna nastąpić średnio co 20 tys. km. Wielu mechaników zaleca także wyjęcie filtra kabinowego po zimie i przeczyszczeniu go z zanieczyszczeń, które zostały nagromadzone przez ten okres. Oczywiście żywotność danego filtra kabinowego zależna jest również od samej eksploatacji samochodu. W przypadku, gdy często poruszał się on po zanieczyszczonych, szutrowych drogach to może się zdarzyć, że filtry ten będzie trzeba wymienić dużo szybciej, niż jest to przeważnie wskazane. Jakość używanego filtra kabinowego również ma wpływ na czas jego eksploatacji. Warto jest wybrać filtry kabinowe od zaufanego producenta jak PZL Sędziszów.

Zakończenie.

Co prawda filtry kabinowe nie wpływają bezpośrednio na działanie samochodu, jak w przypadek filtrów oleju czy paliwa, lecz lepiej nie bagatelizować konieczności ich okresowej wymiany, tym bardziej, że nie jest to duży wydatek. Ich zapchanie wpłynie negatywnie na komfort jazdy kierowcy i pasażerów, a w przypadku alergików i astmatyków także na zdrowie, dlatego radzimy nie zwlekać z ich wymianą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.