fbpx
W ofercie wielu sklepów internetowych znajdziesz szeroki wybór tanich koszulek nocnych damskich w różnych kolorach i fasonach. - tanie koszulki nocne damskie - https://e-intimate.pl/kategoria-produktu/pizamy-damskie/suknie-i-koszule-nocne/
indywidualnie i bardzo rozsadnie podchodzimy do kazdego zlecenia. posiadamy zaplecze magazynowe ktore umozliwia przeczekanie dla ladunkow. spedycja polska anglia realizujemy transport roznymi środkami transportu zarowno pojazdami o roznej pojemnosci jak rowniez proponujemy transport paczek lotniczych. chcesz nadac paczke, ale nie wiesz jak, nie wiesz gdzie no i zalezy ci na jak najlepszej cenie – świetnie trafileś – firma eurotransport świadczy kompleksowe uslugi spedycyjne zarowno w polsce, jak i za granica m. in. wlochy, anglia. wieloletnie tradycja, doświadczenie i rzetelnośc gwarantuja jakośc uslug na najwyzszym poziomie. oferujemy przewozy calopojazdowe, cześciowe, drobnice oraz paczki do 30 kg, uzywamy pojazdow typu plandeka, izoterma, chlodnia, meblowoz, blaszak. posiadamy zarowno auta mniejsze typu busow, jak duze ciezarowki typu tir oraz samochody z przyczepami o ladowności do 24 ton. wiele z paczek dostarczanych przez nasza firme dociera do adresata kolejnego dnia. chcac przeslac swoja paczke, czy mebel zgloś sie do profesjonalistow – postaw na niezawodnośc – postaw na eurotransport. najlepsza jakoś, najlepsze ceny!
mazidło konopne https://www.molpharma.pl/produkty/konopne-mazidlo-chlodzace-kannamol-200ml/ Borowina lecznicza tanio     
  Tanie e papierosy   6x5 mobilgarázs

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Jaki bieżnik ma nowa opona samochodowa? Jak zmierzyć głębokość bieżnika?

Jazda na zużytych oponach jest ryzykowna, nie tylko dla nierozsądnego kierowcy, który w ten sposób wykazuje się nadmierną brawurą. Pojazd z zużytym ogumieniem niesie niebezpieczeństwo również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jeśli bieżnik w oponach jest bardzo zniszczony, wtedy koła tracą na przyczepności i łatwo wpadają w poślizg. A to może okazać się niebezpieczne, nie tylko na zakręcie, ale i na prostej drodze. Wiedzą o tym doświadczeni kierowcy, którzy unikają jazdy na zniszczonych, „łysych” oponach. Eksperci koncernu Continental w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg zalecają częstą kontrolę stanu opon i zmianę ogumienia już przy głębokości 3 mm dla opon letnich i 4 mm dla opon zimowych, szczegóły https://www.continental-opony.pl/samochod/technologia/wiedza-dotyczaca-ogumienia/glebokosc-bieznika

Bieżnik w nowej oponie samochodowej to aż 8-9 mm. Zapewnia to mieszance, z jakiej wykonane są opony, jak najlepszą przyczepność na suchej i wilgotnej nawierzchni, w różnych temperaturach. Jednak prawo zezwala wyjechać na drogę na oponach mających tylko 1,6 głębokości bieżnika na 75 procentach szerokości opony na całym jej obwodzie. Zdaniem Continentala taki stan ogumienia to ostatni dzwonek, kiedy opony powinny być wycofane z eksploatacji. Warto podkreślić, że im bruzdy na oponach robią się płytsze, tym szybszemu ulegają zużyciu. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie i stale kontrolować to, w jakim stanie są koła. W końcu bezpieczeństwo i komfort jazdy jest przecież najważniejszy.

Duże ułatwienie w kwestii kontroli stopnia zużycia ogumienia niosą umieszczone na oponach wskaźniki TWI (tread wear indicator). TWI to rodzaj specyficznych zgrubień między klockami bieżnika. Znajdziemy je w miejscu, które na boku opony oznaczone jest symbolem trójkąta. Pozwolą one ustalić moment, kiedy używane przez nas opony należy wymienić na nowe. W przypadku letnich Continentali kiedy wskaźnik zrówna się z powierzchnią zewnętrzną opony, będzie to oznaczać głębokość 3 mm. W przypadku Continentali zimowych do wspomnianego zrównania przy głębokości 4 mm. Jeśli używamy opon innej firmy, nie mającej takich rygorystycznych zasad bezpieczeństwa, albo na przykład kupujemy samochód z zużytym ogumieniem, warto głębokość bieżnika kontrolować osobiście. Służą do tego mierniki, które niewiele kosztują a można je zakupić w każdym serwisie wymiany opon. Jeśli do serwisu mamy daleko, należy wykazać się pomysłowością. Pomiaru dokonamy na przykład zanurzając w bieżniku zapałkę, którą ułamiemy na wysokości powierzchni opony. Potem pozostaje tylko zmierzyć długość zapałki, by wiedzieć w w jakim stanie są nasze koła i czy nie grozi nam niebezpieczeństwo nagłej utraty przyczepności.

Skildu eftir svar

Your email address will not be published.