fbpx

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Jak powinien wyglądać przyjazny salon samochodowy

Niemal dla każdego zakup samochodu to duże wydarzenie, nawet jeśli auto traktowane jest przede wszystkim jako środek lokomocji. Nowy pojazd to spory wydatek oraz związane z tym oczekiwania. Dlatego też niezależnie od kwoty czy preferowany model ogromne znaczenie ma jakość obsługi oraz miejsce zakupu.

 

Ogromna konkurencja

 

Rywalizacja o klienta odbywa się na kilku poziomach. Po wyborze marki i modelu pora na wizytę w salonie. I tutaj pojawiają się pierwsze wątpliwości związane z tym, gdzie udać się po samochód. Kwestią kluczową jest wybór dobrego salonu. Dobrego, czyli jakiego?

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z opiniami na temat salonów samochodowych danej marki. Warto więc nie tylko przeglądać portale społecznościowe sprzedawców z okolicy, ale też sprawdzać informacje na forach danej marki czy modelu. Trzeba tylko pamiętać o ostrożności w interpretacji zawartych informacji. Może bowiem się zdarzyć, że część opinii będzie nadmiernie krytyczna – jeśli w poście umieszczono wulgaryzmy i dużo negatywnej energii, warto tę opinię odrzucić i uznać ją za wpis (nieuczciwej) konkurencji, szczególnie kiedy autor posługuje się nic niemówiącym nickiem (anonimowość w sieci pozwala, niestety, na zbyt wiele).

Krok numer dwa to zapoznanie się ofertą salonów. Im więcej modeli w danym miejscu, w różnych konfiguracjach, tym lepiej. Na uwagę zasługuje też możliwość skorzystania z jazdy próbnej. Trzeci etap wstępnej weryfikacji można przeprowadzić telefoniczne – to świetny sposób, by poznać kulturę osobistą pracowników oraz fachowość. Sprzedawca podczas rozmowy powinien nie tyle zachęcić do wizyty w salonie, ale także precyzyjnie odpowiedzieć na ewentualne wątpliwości związane z dostępnością wersji silnikowej, nadwoziowej czy wyposażeniowej. Umówienie się na konkretny dzień i godzinę jest w dobrym tonie.

 

Nie tylko nowe samochody

 

Niekiedy osoby zainteresowane zakupem nowego auta mogą sporo zaoszczędzić, wybierając pojazd demonstracyjny. Niski przebieg, na ogół nieprzekraczający 10 tys. km, oraz możliwość natychmiastowego wyjazdu z salonu to duże udogodnienie. Kolejnym jest odpowiednio skalkulowana cena.

Godny rekomendacji salon samochodowy często połączony jest z serwisem i myjnią. I to, poza sama ofertą, należy do atutów Renault Dyszkiewicz – http://www.renault.dyszkiewicz.pl/. Firmy będącej od lat oficjalnym partnerem francuskiego producenta. Renault Dyszkiewicz to także wsparcie podczas wyboru polisy ubezpieczeniowej oraz finansowania zakupu. Kredyt, leasing – do każdego przyszłego właściciela Clio, Espace czy Kangoo zostanie przygotowana optymalna, spersonalizowana oferta.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja