fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/169-x-x-17-1/Vlog-finlandia-w-finlandii-google.fi-helsinki
Reklama facebook Siedlce - Prowadzenie facebooka Mazowieckie - Prowadzenie facebooka Mazowieckie
naprawa elektronarzędzi sulejów www.elektromechanika.info Przeprowadzam remonty silników elektrycznych remonty pomp a wszystko terminowo i bradzo solidnie. Potrzebna fachowa naprawa elektronarzędzi – Sulejów? Sprawdź własną możliwość – Zakład Elektromechaniczny Firm Woźniakiewicz. Proponujemy kompleksowe regeneracji elektromechaniczne w dobrych cenach – przyjmujemy do przybliżenia się ze momentami na www.elektromechanika.info.
https://www.adwokat-janik.eu/ kancelarie prawne Bełchatów Adwokat Bełchatów oferuje porady prawne stacjonarne oraz online. Zapoznaj się z ofertą. Kancelarie prawne Bełchatów podejmują się spraw z zakresu prawa karnego, cywilnego, w szczególności spraw związanych z odszkodowaniami lub windykacją należności. U nas możesz uzyskać poradę na miejscu lub poradę prawną online.          https://shopcode.pl/produkt/sukienka-model-alice-red-ivon/     Wesołych świąt bożego narodzenia wycieraczki powitalne wystrój wnętrz domowych dywanów 40x120CM mata kuchenna dywan do łazienki sypialnia salon mata podłogowa do pokoju #25

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Jak wygląda likwidacja szkody z OC sprawcy?

Każdy kierowca dałby wiele, aby zagwarantować sobie uniknięcia wszelkich kolizji i wypadków. Jest to jednak, jak wiadomo niemożliwe, i w życiu każdego kierowcy zdarzają się one rzadziej lub częściej. Szczęściem w nieszczęściu jest, gdy winę ponosi drugi kierowca i szkody są pokrywane z jego ubezpieczenia. Jednak i proces uzyskania odszkodowania z OC sprawcy należy przeprowadzić zgodnie z procedurami, aby zakończyć go z sukcesem, czyli otrzymać odpowiednią ilość gotówki, która wystarczy na pokrycie uszkodzeń samochodu. W razie potrzeby warto skorzystać z oferty firm, które pomagają uczestnikom wypadków w odzyskiwaniu odszkodowań – jedną z nich jest firma JW GROUP Centrum Odszkodowań.

Pierwszym krokiem jest porozumienie ze sprawcą wypadku co do jego winy. Jeśli sprawca przyznaje się do niej, należy sporządzić oświadczenie, z opisem przebiegu zdarzenia, zawierające wszelkie dane personalne sprawcy oraz dane jego ubezpieczyciela i polisy. Najlepiej wykorzystać do tego gotowe formularze, które można pobrać choćby z internetu i wozić ze sobą. W przypadku braku przyznania się do winy sprawcy wypadku, należy wezwać policję.

Komu należy zgłosić szkodę?

Szkodę należy zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy. Można to zrobić, jeśli jest taka możliwość, telefonicznie lub kanałami elektronicznymi. Coraz częściej zdarza się, że likwidacja szkody z OC sprawcy możliwa jest przez poszkodowanego w jego firmie, gdzie ma wykupione OC i ten zgłasza ją do ubezpieczyciela sprawcy. Jest to wygodne opcja i warto z niej skorzystać.

Choć teoretycznie firmy ubezpieczeniowe oferują coraz prostsze procedury, to z drugiej strony dość często dochodzi do sytuacji, gdy firma ubezpieczeniowa sprawcy nie chce wypłacić takiej sumy odszkodowania, jaka zadowalałaby pokrzywdzonego. Nierzadko jest to kwota tak niska, że odszkodowanie z OC sprawcy nie starcza nawet na wykonanie napraw częściami zamiennymi. Wówczas warto domagać się kwoty wyższej i bardziej adekwatnej do poniesionych szkód.

W pierwszej kolejności warto napisać odwołanie, odpowiednio je uzasadniając. Gdy to nie odniesie skutku, należy poszukać pomocy u rzeczników praw konsumenta lub rzeczników praw ubezpieczonych. Ostateczną drogą odwołania jest sąd, gdy inne nie przyniosą skutku.

Warto korzystać z firm odzyskujących zaniżone odszkodowania

Zanim jednak wystąpi się na drogę sądową, warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z usług firm oferujących pomoc w uzyskiwaniu należytej kwoty z ubezpieczenia OC sprawcy. Jest to też opcja warta rozważenia, gdy likwidacja szkody z OC sprawcy jest zadaniem, na które brak czasu lub po prostu umiejętności odnalezienia się w gąszczu przepisów i kruczków prawnych.

W czasach, gdy zaniżone odszkodowania OC są coraz częstsze, firmy pomagające w uzyskaniu odpowiednio wysokiej kwoty są coraz powszechniejsze. Owszem, pobierają one prowizje za swoje usługi, ale dysponują one wiedzą, jak poruszać się w systemie prawnym i jakimi metodami dochodzić wypłaty zaniżonych odszkodowań. Dla wielu osób jest to jedyny sposób na to, aby otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy w wysokości odpowiadającej rzeczywistej szkodzie na aucie. Firmy takie można bez problemu znaleźć w internecie.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.