fbpx
PORTALE PARTNERÓW

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Jak wypożyczyć samochód na firmę

Wiele firm decyduje się na wynajęcie samochodów z wypożyczalni aut. Jest to nie tylko świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na starcie, ale również pozwala zmniejszyć problemy związane z kupnem odpowiedniego auta. 

Jak wynająć auto na firmę?

Postępując według kilku zasad poniżej przedstawionych, cała transakcja wynajmowania samochodu dla naszej firmy, powinna przebiec pomyślnie.

  1. Rezerwacja przez telefon, internet lub osobiście. Ważną częścią jest podanie wszystkich najważniejszych informacji związanych z modelem pojazdu, terminem wypożyczenia oraz datą kiedy planujemy się po niego zgłosić. Jeśli planujesz wypożyczonym samochodem przekroczyć granice kraju, musisz poinformować o tym firmę.
  2. Kaucja. Zostaje ona pobrana przed odbiorem danego pojazdu. Jej wysokość zależy od typu i klasy auta. Zostanie ona zwrócona w całości, jeśli nie doszło do żadnej kolizji, czy uszkodzeń.
  3. Cena auta. Każdy pojazd posiadać będzie inną cenę. Wynika to z jego rocznika oraz pozycji na rynku. Jeśli zależy Ci na luksusowej flocie, musisz liczyć się z większymi kwotami niż w przypadku miejskich hatchbacków.

Dokumenty potrzebne do wynajęcia samochodu

Decydując się na wynajem samochodu Opole musisz przedstawić szereg dokumentów w firmie zajmującej się wypożyczaniem aut. Przede wszystkim pamiętaj o kserokopii zaświadczenia o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub odpis z rejestru KRS. Firma będzie wymagała również dokument zawierający Regon i NIP.

 

Osoba kierująca pojazdem nie może być poniżej 19 roku życia, jednak jej wiek maksymalny to 75 lat. Firmy wynajmujące auto wymagają co najmniej rocznego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów.