fbpx
PORTALE PARTNERÓW

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Regeneracja turbosprężarek – jakie efekty przynosi?

Regeneracja turbosprężarek obejmuje diagnostykę, podczas której wykrywana jest przyczyna destrukcji, ocenę stanu technicznego wszystkich elementów oraz ich wymianę. Awaria turbosprężarki należy do jednej z najczęstszych, która zaskakuje wielu kierowców w trasie, co wiąże się z kosztami odholowania auta oraz niespodziewaną wizytą w warsztacie. Z tego względu warto powierzyć turbinę profesjonalnemu warsztatowi, zanim ulegnie ,,rozsypce” w trakcie jazdy. Na czym dokładnie polega proces regeneracji?

Regeneracja turbosprężarek – co obejmuje?

Proces regeneracji turbiny rozpoczyna sie od zdemontowania wszystkich elementów maszyny wirnikowej. Następnie serwisant ocenia stan techniczny każdego elementu oraz wyszukuje przyczyny uszkodzenia. Proces zużywania części turbosprężarki jest naturalny i postępuje wraz z użytkowaniem auta. Natomiast do awarii mogą przyczyniać się także czynniki zewnętrzne, które dostały się do turbiny, t.j.: ciała obce. Wszystkie elementy zostają dokładnie oczyszczone z tłustego osadu oraz nagaru, który zgromadził się w trakcie eksploatacji. Do tego celu użyte zostają specjalne chemiczne środki, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia i jednocześnie nie powodują uszkodzeń powierzchni części. Dokładne usunięcie zabrudzeń w niektórych sprężarkach jest czasochłonne, ale należy jednak do obowiązkowych czynności serwisowych.Serwisant przygotowuje zestaw nowych części, którymi zastępuje wyeksploatowane. Kolejnym etapem jest składanie wszystkich elementów. Jednak by turbosprężarka działała zgodnie z zalecanymi parametrami, musi zostać odpowiednio wyważona za pomocą specjalnej maszyny. Po ustawieniu optymalnych parametrów turbiny, zostaje przekazana klientowi lub zamontowana w samochodzie – w zależności od życzenia klienta. Regeneracja turbosprężarek pozwala uniknąć awarii w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto powierzyć ten proces renomowanej firmie. Obecnie liderem na rynku w branży regeneracji filtrów DPF oraz turbosprężarek jest Turbokrymar.pl.

Regeneracja turbosprężarek – jakie efekty przynosi?

Regeneracja turbosprężarki pozwala przywrócić jej fabryczne osiągi – podobnie jak w nowej turbinie. Usunięcie nagaru oraz wymiana zużytych części likwiduje opory i tym samym zwiększa parametry. Najczęstszymi przyczynami uszkodzeń turbosprężarek są:

  • Ciało obce w korpusie ssącym lub wydechowym – powoduje uszkodzenie łopatek turbiny lub koła kompresji, co powoduje spadek wydajności.
  • Zanieczyszczenia w oleju silnikowym (m.in. stalowe drobinki) – powoduje rysy na łożyskach turbiny. Najczęściej jest skutkiem niesystematycznej wymiany oleju w silniku.
  • Nieprawidłowe smarowanie – powstaje podczas pracy silnika przy dużym pochyleniu auta, które wywołuje nadmierne tarcie.
  • Za szybkie wyłączanie silnika po pracy – należy odczekać kilkadziesiąt sekund, zanim wyłączymy motor.
  • Wady układu smarowania – powoduje tracie, wskutek którego powstają ostre drobinki.
  • Niski poziom oleju w misce olejowej

To jedne z wielu przyczyn, które przyspieszają zużywanie turbiny. W zależności od modelu aut, po przejechaniu liczby kilometrów określonej przez producenta niezbędna jest regeneracja sprężarek. Firma Turbokrymar.pl świadczy profesjonalne usługi regeneracji filtrów DPF oraz turbosprężarek, które objęte są gwarancją. Zespół doświadczonych specjalistów składający się z techników oraz innowacyjny park maszynowy pozwalają na szybkie i kompleksowe przeprowadzanie czynności związanych z regeneracją turbin i filtrów DPF w krótkich czasie. Po zakończeniu proces montażu, każda turbosprężarka poddawana jest optymalizacji parametrów oraz testom. Dzięki temu do klienta trafia 100% sprawna turbina.