fbpx

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Wymiana opon Pszczyna – rozmiar felgi a opona

Często można spotkać na drogach auta z wystającymi za nadkola felgami, czy jest to błąd? Owszem. Jest on na tyle poważny, że właściciel auta długo się nimi nie nacieszy. Podczas pierwszej kontroli drogowej straci dowód rejestracyjny, ewentualnie podczas badania w stacji kontroli pojazdów nie przejdzie tego badania. No jedno z dwóch. Jaki tego powód? Po prostu nie spełnia warunków technicznych, które określają przepisy, a do czasu usunięcia tej „usterki” nie może poruszać się po drogach publicznych, czyli zostaje wycofany z ruchu drogowego.

Uwarunkowania dotyczące opony i felgi powinni brać sobie do serca nie tylko kierowcy czy posiadacze aut z ograniczoną wiedzą motoryzacyjną, ale również ci, którzy decydują się na tuning auta.

Niestety często na ulicach można spotkać auta, które w wyniku działania tunera mają obręcze o dużej szerokości z oponami o za małej szerokości bieżnika. Jasna sprawa, że taki obraz nie musi od razu robić problemów prawnych, ale pod warunkiem, że felga nie wystaje poza obrys pojazdu. Wtedy warunki techniczne są spełnione i można takim autem legalnie poruszać się po drogach.

Warto jednak pamiętać, że koła to nie tylko element ozdobny auta. Wybór odpowiednich opon do felg może zadecydować o przyczepności podczas jazdy. Dlaczego zatem właściciele aut mimo wszystko decydują się na zakup dodatkowego kompletu felg, zwłaszcza aluminiowych? Proste – marzą o lepszym wyglądzie swojego auta, co dzieje się dzięki oponom o niższym profilu.

Podsumowując, każdy kierowca powinien przede wszystkim decydować się na opony zapisane w homologacji danego samochodu, jeśli jednak interesuje go wymiana opon Pszczyna na inne, najlepiej niech skonsultuje to z fachowcami bądź skorzysta z konfiguratora opon, pamiętając równocześnie o wymogach prawnych. Tylko wtedy będzie mieć pewność, że zakup będzie udany i nie narazi się na konsekwencje prawne.

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
wymiana opon Pszczyna

Dojazd:

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja