fbpx
https://codeengineers.com/pl/definition/70-x-x-22-x/Grupa-docelowa-anglia-w-anglii-google.co.uk
akcesoria dla dziewczynek na jesień - lulany - Nie pozwól aby pogorszenie pogody wpłynęło na Twój nastrój. Zamów akcesoria dla dziewczynek na jesień.
oprysk na komary 1sl.co opinie Stosujemy preparaty z atestami, spełniające wszelkie normy. Są bezpieczne zarówno dla człowieka jak i dla roślin. Cieszymy się kompleksowym odkomarzaniem – oprysk na komary. Swoje usługi są gwarancją skuteczności.
kolorowe warkoczyki w niskich cenach na lulany.pl, zapraszamy. kolorowe warkoczyki kolorowe warkoczyki idealne na lato - sprawdz na lulany.pl chcesz poczuc wakacyjny klimat? nic trudnego! kolorowe warkoczyki ci w tym pomoga. nie tylko ozdobia twoja glowe, ale rowniez przywroca wspomnienie cieplych, wakacyjnych dni.          https://maniolo.pl/toaletki-lazienkowe-armatura-lazienkowa/     1 szt. Ręcznik do twarzy dla dzieci miękkie wygodne z nadrukiem do kąpieli dla niemowlaka ręcznik do twarzy śliczne bawełniane kwadratowe ręczniki do twarzy dla niemowląt

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Zbiorniki na paliwo z atestem – co musisz o nich wiedzieć

Aby magazynować paliwo zgodnie z przepisami, trzeba zadbać o odpowiedni zbiornik. Musi on spełniać wszystkie określone normy i mieć atest.

W przypadku paliw najlepiej sprawdzają się zbiorniki dwupłaszczowe, czyli takie, które zostały wykonane z dwóch warstw stali lub tworzywa sztucznego z bardzo małą przestrzenią pomiędzy nimi. Zbiornik wewnętrzny służy to przechowywania cieczy, natomiast zewnętrzny pełni funkcję ochronną – zabezpiecza przed przenikaniem paliwa do gruntu, a także chroni cały osprzęt: pompę, wąż, pistolet, rurociągi czy zawory.

W takich zbiornikach można przechowywać zarówno paliwo ciekłe, jak i gazowe. Składa się on z układu odpowietrzającego, a także z układu, który odpowiada za wyrównywanie ciśnienia wewnątrz zbiornika. Niektóre z nich są także podłączone do systemu gaśniczego, dzięki czemu w przypadku zapłonu paliwa, dochodzi do samoczynnego ugaszenia pożaru.

Zbiorniki na paliwo z atestem wykonuje się z blachy lub tworzyw sztucznych, np. polietylenu. Ten drugi rodzaj jest bezpieczniejszy – posiada układ, który jest zdolny do odprowadzania ładunków elektrostatycznych. To niezwykle ważne, ponieważ ładunki gromadzące się w zbiorniku, mogą doprowadzić do zapłonu paliwa w instalacji paliwowej. Obecnie na lub w zbiornikach są umieszczone wskaźniki, które pomagają odczytać poziom paliwa. Dodatkowo można także zamontować czujnik poziomu paliwa.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Sam zbiornik to jednak nie wszystko, przepisy prawa regulują także miejsce jego usytuowania oraz warunki posadowienia. Należy bezwzględnie pilnować określonych odległości od zabudowań oraz linii energetycznych, a także zadbać o płaską, wypoziomowaną, równą i stabilną powierzchnię do usadowienia, koniecznie wykonaną z niepalnego materiału. Zbiornik należy także zarejestrować w Urzędzie Dozoru Technicznego, który będzie przeprowadzał kontrole zewnętrzne zbiornika raz na dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.