fbpx
koszule nocne damskie wszystkie kolory - https://belitown.com/pl/find/koszule+nocne+damskie+wszystkie+kolory - Przez internet używając tylko adresu email możesz zamówić koszule nocną damską w wszystkich kolorach wejdź i wybierz sama
kursy gazowe Katowice https://kursy-energetyczne.pl/katowice/ 8-315
najniższa krajowa 2020 na rękę http://wozniakiewicz.net/blog/wzrost-minimalnego-wynagrodzenia-i-stawki-godzinowej-z-umowy-zlecenia-w-2020-jak-to-wplynie-na-przedsiebiorcow-kto-skorzysta-a-kto-straci/ 8-315     
torebka worek na śmieci   gwint m6 jakie wiertłodekoracje ścienne boho   zamek szyfrowy do walizkimiernik alkoholu   kurtka rowerowa damska   super tatuaze na reke   emblemat ford mustang   fontanny z granitu   strój kąpielowy koralowy   okulary Tom Ford

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Lakierowanie samochodu metodą SPOT – na czym polega?

Każdy właściciel samochodu doskonale wie, jakim wrogiem jego auta jest najdrobniejsza nawet rysa na karoserii samochodu. Nie dość, że wygląda nieestetycznie, obniża jego wartość materialną, ale jest również niebezpieczna dla auta. Dlatego profesjonaliści zalecają natychmiastową reakcję na każdą pojawiającą się rysę. Odsłonięta zarysowaniem blacha samochodu powoduje, że to miejsce staje się prędzej czy później ogniskiem rdzy, która w sposób nieuchronny powoli będzie atakować coraz szerszy obszar karoserii.

Lakierowanie samochodu metodą SPOT, na czym polega?

Lakierowanie samochodu metodą SPOT w przeciwieństwie do tradycyjnej metody lakierowania nie wymaga demontażu całego samochodu. Dzięki temu cały proces trwa krócej i nie wymusza rezygnacji z auta i pozostawienie go na dłuższy okres czasu u lakiernika. W zależności od uszkodzenia i ilości czasu oraz pracy, jakie będzie wymagało lakierowanie auta, samochód można odzyskać nawet po 1/5 godzinie.

Lakiernictwo tą metodą obejmuje przede wszystkim standardowo niewielkie uszkodzenia karoserii. Są to wszystkie zewnętrzne rysy na karoserii, obtarcia lakieru i jego odpryski. Brak konieczności demontażu elementów karoserii i lakierowanie bezpośrednio powierzchni auta skraca czas całej operacji do naprawdę krótkiego okresu, co można zweryfikować choćby w FastServ (to Warsztat samochodowy Poznań).

Do niedawna blacharstwo było usługą kojarzącą się z długim oczekiwaniem najpierw na swoją kolejkę, a potem na samo wykonanie, schnięcie lakieru ect., dzisiaj lakierowanie metodą SPOT przestało być wielką operacją naprawy auta, a stało się zwykłą poprawką, detalem wśród całego procesu opieki nad samochodem.

Zastosowanie metody SPOT pozwala na ograniczenie lakierowanej powierzchni do niezbędnego minimum, procesowi lakierowania poddany zostaje tylko i wyłącznie uszkodzony fragment karoserii. Im lepiej dobrany kolor lakierowanego fragmentu tym mniej będzie się on odróżniał od reszty karoserii, nie trzeba wówczas wykonywać cieniowania sąsiadujących z uszkodzeniem fragmentów. Lakierowanie metodą SPOT wykonuje się najczęściej na błotnikach, drzwiach auta, lusterkach, listwach…

Zalety metody SPOT

Podstawową zaletą lakierowania metodą SPOT jest cena. Ogrom pracy, jaki należało włożyć w tradycyjne lakierowanie czynił tę usługę naprawdę kosztowną i właściciele samochodów decydowali się na lakierowanie dopiero przy okazji wykonywania innych prac naprawczych przy aucie, czyli zawsze wtedy, gdy było to naprawdę niezbędne. Metoda SPOT jest najczęściej o ok. 60% tańsza niż tradycyjna. Dzieje się tak dzięki temu, że auta nie trzeba rozmontowywać oraz ograniczeniu lakierowanej powierzchni.

Ponadto metoda SPOT jest bezpieczna dla środowiska naturalnego. Większość napraw, jakie wykonuje się tą metodą nie wymaga użycia szkodliwych substancji. Lakierowanie samochodu metodą SPOT to oszczędność czasu, pieniędzy i nieingerowanie w naturalne środowisko. Dzięki tej metodzie i skróceniu całego procesu łatwiej jest właścicielowi auta podjąć decyzję o naprawie, nie powoduje ona tak niekomfortowej ingerencji w schemat dnia codziennego.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.