fbpx
https://codeengineers.com/pl/offer-software-house/6-4-x-x-x/natywne-aplikacje-mobilne-ios-android-windu
Media społecznościowe Tarnobrzeg - www.codeengineers.com - Dobrze działające media społecznościowe to recepta na sukces. Zadzwoń do nas, działamy na terenie Tarnobrzeg.
Duża liczba ofert noclegowych pozwala na znalezienie satysfakcjonującego zarówno pod względem ceny jak i komfortu. oferty noclegowe Mazury http://catalog089.sitey.me/wakacje Interesują Cię oferty noclegowe – Mazury? Świetnie trafiłeś - http://kwaternica.pl/ - nowoczesna baza noclegowa z tysiącami ofert – zapraszamy!
kursy elektryczne Gdańsk kursy-energetyczne.pl minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315     
    https://oyalza.com/pl/volleyball-shoes/ https://maniolo.pl/volleyball-shoes/
    3 sztuk nowy klasyczny śmieszne dziecko przyssawka zabawka Spinner niemowlę bączek kąpiel fajne zabawki grzechotka dla dzieci Spin Top zabawka do kąpieli dla dzieci 3 sztuk nowy klasyczny śmieszne dziecko przyssawka zabawka Spinner niemowlę bączek kąpiel fajne zabawki grzechotka dla dzieci Spin Top zabawka do kąpieli dla dzieci     programy sprzedażowe
   https://marketorio.pl/page/4464/   https://burrago.pl/page/468/   https://anotanio.pl/page/24/   https://supergoods.pl/page/24/

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Rodzaje naczep ciężarowych

Zgodnie z definicją Europejskiej Komisji Gospodarczej, naczepa jest to towarowy pojazd drogowy bez osi przedniej, zaprojektowany w ten sposób, że część pojazdu oraz znaczna część masy ładunku na ciągniku samochodowym. Wyróżniamy kilka typów naczep, wykorzystywanych na co dzień w czynnościach transportowych.

Platformy i naczepy do przewozu ładunków gabarytowych (naczepy niskopoziomowe)

Potocznie nazywane dłużycami, przeznaczone do przewozu maszyn i urządzeń o gabarytach przekraczających  dopuszczalne wielkości parametrów określonych w przepisach ruchu drogowego czyli długość 16,5 metra, szerokość 2,5 metra, wysokość 4 metry oraz ciężar całkowity 42 tony. Naczepy podkontenerowe z kolei mają podobną konstrukcję, są przeznaczone do przewozu kontenerów morskich. Również pozwalają na przewóz cięższych ładunków.

Chłodnie i izotermy

Są to naczepy, które zostały zaprojektowane by zachować właściwą temperaturę wewnątrz nawet mimo niekorzystnych warunków na zewnątrz. Wykorzystuje się je głównie w transporcie na krótkie i średnie dystanse. Jednym z typów izoterm są chłodnie, które wyposażone są w agregaty chłodnicze.

Naczepy kurtynowe

Są to najbardziej popularne naczepy ponieważ umożliwiają przewóz praktycznie każdego rodzaju towaru. Powierzchnia ładunkowa naczep tego rodzaju pozwala na ich transport luzem czy w opakowaniach lub na paletach. Wyposażone są w plandeki i nazywane są potocznie „firankami”.

Cysterny

Jest to specjalna naczepa wyposażona w zbiornik do przewozu cieczy (np. mleko, benzyna, olej) gazów lub ciał stałych wraz z jego wyposażeniem obsługowym i konstrukcyjnym.

Wywrotki

Służą do przewozu luźnych materiałów. W aluminiowych konstrukcjach przewozi się przede wszytkim drobny żwir, ziemię, zboże itp. W stalowych przewozi się gruz, cegły, złom i różnego rodzaju kruszywa. Są one wytrzymalsze i tańsze od aluminiowych, ale nie pozwalają na transport takich dużych mas.

Naczepy specjalistyczne

Wśród naczep specjalistycznych wyróżnia się także naczepy przeznaczone do przewożenia żywego towaru które wyposażone są w ogrzewanie, wentylację i łatwe do utrzymania w czystości. Niektóre rodzaje naczep wyposażone są w HDS, czyli żuraw hydrauliczny. Usamodzielnia to rozładunek i załadunek.

Do przewozu wymagającego ładunku, niezbędna jest odpowiednia naczepa. Jeżeli chcecie zlecić transport Polska Anglia, potrzebna jest firma z doświadczeniem która dysponuje odpowiednimi naczepami.

 

Artykuł sponsorowany

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.