fbpx
elektroniczne papierosy akcesoria zamienne - https://nowinko.pl/e-papierosy/ - E,papierosy elektroniczne, zwane także e,papierosami, to urządzenia, które umożliwiają palenie bezdymne i bezzapachowe.
schody Piotrków http://www.best-wood.net/schody Zapraszamy do naszego sklepu ze schodami drewnianymi w Piotrkowie
tanie żyrandole do pokoju zyrandole-lampy Plafony sufitowe to rozwiązanie dla osób, które preferują jednolite oświetlenie w pomieszczeniu. W jasnych pokojach warto postawić na żyrandol w ciemniejszym kolorze, który będzie stanowił interesujący akcent kolorystyczny.     
  Tanie papierosy elektryczne   mobilgarázsok

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Tablet na androidzie – DVD w samochodzie

Jeśli chcemy posiadać  odtwarzacz DVD w samochodzie to zazwyczaj kupujemy urządzenia typu  ODTWARZACZ DVD PHONOCAR SAMOCHODOWY VM071 USB 1-DIN

lub ODTWARZACZ DVD 7 AUDIOMEDIA AMV 342D SAMOCHODOWY. Oba urządzenia są często kupowane ze względu na cenę i funkcje. Przy czym odtwarzacz Phonocara jest opcjonalnie także wykorzystywany w autokarach ze względu na możliwość podłączenia zasilania 12V/24V. Posiada także funkcję montażu pionowo( co jest przydatne przy ograniczonej ilości miejsca). Oczywiście mamy tu wszystkie podstawowe funkcje, a więc min. DVD/VCD/SVCD/CD/CD-R/CD-RW/MP3/MPEG-4/XVID/WMA/JPG. Do tego montujemy jeszcze monitory i możemy spokojnie cieszyć się muzyką, filmami w trakcie długiej jazdy.

Natomiast często też instalujemy w samochodzie stację multimedialną. Wtedy mamy jeszcze bardziej rozbudowane urządzenie. Dodatkowe funkcje, np. zestaw głośnomówiący czy nawigacja na pewno upraszczają nam jazdę samochodem.

Tym razem chciałabym przedstawić tablety samochodowe. Możemy mówić tablety, ale również często określane są jako np. przenośne odtwarzacze DVD.

Co je wyróżnia?

Przede wszystkim możliwość podłączenia za pomocą systemu android. Jest to na tyle ważne, że bez problemu możemy je podłączyć do naszego telefonu. Wówczas korzystanie z internetu w czasie jazdy jest o wiele łatwiejsze. Poza tym po zamontowaniu w zagłówkach foteli monitora, pasażerowie mogą oglądać filmy np. z jednej z wielu wypożyczalni w internecie.

Dodatkowym atutem takiego urządzenia jest np. w tablecie MIRA 7 DUO łatwy i bardzo intuicyjny interfejs. Mira 7 ma ekran podzielony na cztery grupy : film, muzyka, gry i infotainment. (Infotainment to rozbudowany system elementów łączących informację i multimedia. Może być uzupełniony o możliwość obsługi telefonu komórkowego, systemu nawigacji satelitarnej GPS, odtwarzacza TV lub odtwarzacza DVD. Infotainment pozwala na intuicyjną obsługę: za pośrednictwem menu wyświetlacza MFAplus, przycisków funkcyjnych radioodtwarzacza lub systemu nawigacji satelitarnej oraz elementów obsługi na kierownicy multifunkcyjnej, bardzo łatwo można wywołać i ustawiać wszystkie funkcje.)

System MIRO DUO to skorzystanie z technologii Miracast (zintegrowany ekran kanałowy TX / RX mirroring). Nie musimy używać kabla czy innych modułów  zewnętrznych lub sieci, mamy do dyspozycji jeden przycisk sterujący. Przy jego pomocy z jednego ekranu w tablecie przesyłana będzie  zawartość do drugiego  tabletu lub smartphona.

Łatwość montażu to też bardzo ważna zaleta odtwarzacza. System MIRA TAB Click & Go to funkcja pozwalająca w kilka minut zamocować tablety w zagłówkach. Wszystko jest na zasadzie przyłóż- zapnij.

W tym zestawie mamy akurat dwa tablety współpracujące ze sobą. Można również skorzystać z tabletu LENCO CARTAB 925. Komplet stanowi jeden tablet. Ma bardzo podobne funkcje, choć jest większy, bo jego ekran to 9”. Tu taż mamy system Android, złącza USB, SD czy obsługę zewnętrznych modemów 3G na USB. Montujemy podobnie na zagłówku fotela, uniwersalnym mocowaniem będącym w zestawie. Nie będziemy mieli z tym problemu, co jest bardzo ważne, gdy kończymy podróż i chcemy wziąć tablet do domu. Oczywiście LENCO CATRAB posiada kamerę przednią i tylną, WiFi, Akcelerometr (G-sensor), 2 rdzenie.

Wymieniać możemy jeszcze dużo ciekawych zastosowań w obu urządzeniach. Jednak przede wszystkim to wygoda w samochodzie. Zasilanie poprzez wtyk do zapalniczki, montaż i demontaż nadzwyczaj łatwy, a do tego korzystanie w samochodzie z dobrodziejstw internetu poprzez Android – to coś co powinno nas przekonać do zakupu takich systemów multimedialnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published.