fbpx

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

6 powodów, dla których warto mieć AC. Wbrew pozorom nie jest drogie

Ubezpieczenie auta większość z nas traktuje jako smutną konieczność. Kilkaset złotych i więcej raz do roku wypływa z portfela. A ubezpieczenie samochodu, zarówno OC jak i AC spełnia bardzo ważną rolę. OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, a brak polisy słono kosztuje, w przypadku przerw powyżej 14 dni zapłacisz 4500 zł kary. OC chroni Ciebie i innych uczestników ruchu, zaś AC chroni Twój samochód na wypadek różnych sytuacji. Oto sześć powodów, dla których ubezpieczenie samochodu AC jest równie ważne jak OC, nie tylko w przypadku nowych aut.

AC czyli jaka ochrona?

Auto Casco jest ubezpieczeniem obejmującym utratę, zniszczenie, kradzież, uszkodzenie pojazdu. Oczywiście zakres ochrony zależy od oferty ubezpieczyciela i konkretnej polisy, ale problemem nie jest wybór dobrej polisy, a najczęściej obawy przed dodatkowym, niemałym wydatkiem.

  1. Auto było i nie ma…

Wychodzisz do pracy albo ze sklepu, a auto nie stoi w miejscu, w którym było? Zaczynasz gorączkowo szukać samochodu, ale na miejscu stoi już inny samochód bądź też pozostało puste? Złodzieje kradną różne samochody, oczywiście najchętniej nowe i drogie, ale kilkuletnie auto zadbane i dobrze wyglądające również może zniknąć w tajemniczych okolicznościach. Ubezpieczenie samochodu AC chroni na wypadek kradzieży. Choć pieniądze z odszkodowania mogą być mniejsze niż wartość auta, to nie pozostajesz z niczym. Niektórzy ubezpieczyciele oferują również dodatkową gotówkę, która ma pokryć koszty związane z wynajmem auta na okres do zakupu nowego czy przejazdami taksówką. Co zrobisz, jeśli nie masz AC? Kredyt?

  1. Pogoda nam nie sprzyja

Ekolodzy biją na alarm, zmiany klimatyczne są przyczyną mocnych wyładowań atmosferycznych, niebezpiecznych burz z gradem i porywistych wiatrów. Myślisz moje auto stoi w garażu, ale czy całą dobę? W końcu jeździsz nim do pracy, do sklepu, burza nie zaczeka, aż zaparkujesz w garażu. W razie uszkodzenia samochodu, jego naprawa jest po Twojej stronie, ile wydasz na naprawę auta? Czy nie tańsza byłaby roczna składka AC?

  1. Sprawcy brak

Zdarzają się sytuacje, że auto zostanie uszkodzone na parkingu pod domem czy w innym miejscu, gdzie niekoniecznie jest monitoring. Rysa na długości całego boku, rozwalone lusterko, obity bok, a sprawcy brak- to wcale nie są sytuacje należące do rzadkości. Co wtedy? Naprawa na własną rękę, jeśli nie zdecydowałeś się na ubezpieczenie samochodu AC.

  1. Nie chciałem, ale uszkodziłem

Sami też bywamy sprawcami uszkodzeń w naszych czterech kółkach. Pośpiech, zła ocena sytuacji, zamyślenie i gotowe, o stłuczkę z martwą naturą i innymi kierowcami nietrudno, szczególnie na zatłoczonych parkingach. Mając polisę AC możesz spać spokojnie, pokryje koszt naprawy auta.

  1. Spotkanie oko w oko z włochatym nieprzyjacielem

Bo nie można nazwać ich przyjaciółmi, gdy wchodzą na drogę, biorą się znikąd, a Ty masz ograniczone możliwości działania. Dzikie zwierzęta na drodze powodują śmiertelne zagrożenie i bardzo duże straty w przypadku samochodu. Naprawa takiego auta na własną rękę może być nieopłacalna. Ubezpieczenie AC przydaje się wówczas jak nic innego. Dzięki niemu pokryjesz koszt naprawy swojego samochodu.

  1. Gdzie się podziało radio?

Twoje auto ma kuszące wyposażenie? To dla złodziei łakomy kąsek. Jeśli często parkujesz w miejscach niestrzeżonych, ubezpieczenie samochodu AC może być bardzo przydatne.

Nie takie drogie, jak się je przedstawia

Zanim powiesz stanowczo mnie na to nie stać! Sprawdź ofertę ubezpieczycieli, a przekonasz się, że w porównaniu do OC wcale nie jest to wysoka kwota. A ratuje finansowo w wielu sytuacjach. Ubezpieczyciele oferują OC + AC w atrakcyjnych pakietach, z możliwością rozłożenia na raty.

Szukasz więcej informacji ze styku świata motoryzacji i finansów? Odwiedź portal Financer.com Polska.

 

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja