fbpx
Po operacji konieczne jest przestrzeganie zaleceń lekarza dotyczących rehabilitacji i wykonywania odpowiednich ćwiczeń. - lędźwiowego kręgosłupa przodopochylenie - Diagnoza przodopochylenia miednicy może być ustalona przez lekarza na podstawie badania fizycznego i wywiadu medycznego.
przesylki ekspresowe polska anglia ktore mozesz zamowic z tygodniowym wyprzedzeniem przesylki ekspresowe uk pl transport mebli polska anglia pewnie i szybko przesylki ekspresowe miedzy wielka brytania a polska sa rowniez popularne wśrod osob, ktore chca przeslac prezenty lub paczki z okazji świat.
wynajem Toyota Proace Verso https://ifleet.pl/samochody/1446-2/ Hyundai Tucson wynajem długoterminowy to także możliwość korzystania z samochodu bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z wymianą oleju. Toyota Proace Verso jest również bardzo wytrzymała, dzięki solidnej konstrukcji i wysokiej jakości materiałom.
domki Ustka

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Papier VCI antykorozyjny jako najlepsza ochrona przed korozją

Jednym z najpopularniejszych materiałów opakowaniowych, chroniących przed korozją jest papier antykorozyjny. Zawiera VCI, czyli lotne inhibitory korozji, które chronią przed powstawaniem rdzy. Papiery te wykorzystuje się przede wszystkim do zabezpieczania metalowych przedmiotów przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych oraz rdzewieniem.

 

Papier VCI antykorozyjny – czym jest i jak działa

 

Czym jest papier antykorozyjny? To nic innego jak arkusz papieru nasączony VCI, czyli lotnymi inhibitorami korozji. Te inhibitory korozji to substancje chemiczne, które powoli uwalniają się z powierzchni tego papieru, wypełniając wnętrze opakowania wokół zapakowanego przedmiotu, tworząc tym samym niewidzialną powłokę na tym przedmiocie, a która staje się swojego rodzaju ochronną barierą przed rdzewieniem.

Można więc uznać, że papier VCI, jako ochrona przed rdzą działa na dwa sposoby. Po pierwsze, jak już wspomnieliśmy, cząsteczki umieszczone na papierze antykorozyjnym uwalniają się z niego i osadzają na metalowym przedmiocie. W ten sposób tworzą warstwę ochronną. Warstwa ta jest cieniutka i niewidoczna. Poza tym po rozpakowaniu nie ma potrzeby usuwać warstwy VCI, a element jest gotowy do użycia.

Po drugie lotne inhibitory korozji tworzą nie tylko powierzchniową ochronę, ponieważ stopniowo uwalniają się z powierzchni papieru antykorozyjnego, tym samym rozprzestrzeniają się po całym wnętrzu opakowania, tworząc ochronną atmosferę antykorozyjną. Dzięki temu stają się idealnym zabezpieczeniem metalowych przedmiotów przed wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Należy pamiętać, że główną funkcją papierów antykorozyjnych jest funkcja opakowaniowa i wszystkie działają na jednej i tej samej zasadzie, a mianowicie emitują ze swojej powierzchni lotne inhibitory korozji do wnętrza opakowania.

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
papier vci

Dojazd: