fbpx
Michał Kołtyś Investorius http://intnetowy24.pl/_intnetowy24.pl/2019/07/24/michal-koltys-zawalcz-o-swoj-biznes-i-osiagnij-sukces/ Dzięki temu udało mu się osiągnąć wiele sukcesów w swojej karierze i stać się jednym z najbardziej wpływowych inwestorów w Polsce. Kołtyś jest także mentorem dla wielu młodych inwestorów i przedsiębiorców, którzy szukają wsparcia i rad w swojej karierze.

Relacje ze świata automatyki/mechaniki/motoryzacji.

Zbiorniki na paliwo z atestem – co musisz o nich wiedzieć

Aby magazynować paliwo zgodnie z przepisami, trzeba zadbać o odpowiedni zbiornik. Musi on spełniać wszystkie określone normy i mieć atest.

W przypadku paliw najlepiej sprawdzają się zbiorniki dwupłaszczowe, czyli takie, które zostały wykonane z dwóch warstw stali lub tworzywa sztucznego z bardzo małą przestrzenią pomiędzy nimi. Zbiornik wewnętrzny służy to przechowywania cieczy, natomiast zewnętrzny pełni funkcję ochronną – zabezpiecza przed przenikaniem paliwa do gruntu, a także chroni cały osprzęt: pompę, wąż, pistolet, rurociągi czy zawory.

W takich zbiornikach można przechowywać zarówno paliwo ciekłe, jak i gazowe. Składa się on z układu odpowietrzającego, a także z układu, który odpowiada za wyrównywanie ciśnienia wewnątrz zbiornika. Niektóre z nich są także podłączone do systemu gaśniczego, dzięki czemu w przypadku zapłonu paliwa, dochodzi do samoczynnego ugaszenia pożaru.

Zbiorniki na paliwo z atestem wykonuje się z blachy lub tworzyw sztucznych, np. polietylenu. Ten drugi rodzaj jest bezpieczniejszy – posiada układ, który jest zdolny do odprowadzania ładunków elektrostatycznych. To niezwykle ważne, ponieważ ładunki gromadzące się w zbiorniku, mogą doprowadzić do zapłonu paliwa w instalacji paliwowej. Obecnie na lub w zbiornikach są umieszczone wskaźniki, które pomagają odczytać poziom paliwa. Dodatkowo można także zamontować czujnik poziomu paliwa.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Sam zbiornik to jednak nie wszystko, przepisy prawa regulują także miejsce jego usytuowania oraz warunki posadowienia. Należy bezwzględnie pilnować określonych odległości od zabudowań oraz linii energetycznych, a także zadbać o płaską, wypoziomowaną, równą i stabilną powierzchnię do usadowienia, koniecznie wykonaną z niepalnego materiału. Zbiornik należy także zarejestrować w Urzędzie Dozoru Technicznego, który będzie przeprowadzał kontrole zewnętrzne zbiornika raz na dwa lata.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.